Souboj s celulitidou

28. června 2009 v 21:31 |  beauty

Souboj s celulitidou

Jak celulitida vzniká?

Lidské tělo funguje jako zásobárna, ukládá si tuk na horší časy. Tukové buňky žen se mohou zvětšit až 10x. Potom však utlačují okolní krevní a lymfatické cévy, zpomaluje se místní cirkulace krve a přísun živin. Naopak ve tkáních se hromadí tekutiny, odpadní látky a toxiny. Následkem toho se tuky pomaleji odbourávají, tvoří se shluky buněk, uvězněné v síti tuhého vaziva. Ty se tlačí na vrchní vrstvu kůže a vytvářejí hrbolky, kterým se říká celulitida.

Pět nejčastějších příčin

-
Dědičnost
- Hormonální změny
- Nedostatek pohybu
- Špatné stravovací návyky
- Velké váhové výkyvy

Proč jí trpí jen ženy?

Ženy vybavila příroda dvojnásobkem tukových buněk, které jsou srovnány v podkoží jako kuželky. Svisle mezi nimi splývají elastická a kolagenová vlákna, takže buňkám nebrání měnit tvar a vyboulit se směrem nahoru.
Podkoží v mužském těle tvoří pevná síť vazivových vláken, navíc tukové buňky mají plochý tvar, takže nemají šanci výrazně změnit objem a vystupovat.

Účinný program proti celulitidě
1. Jídelníček

Aby tukové buňky neměly z čeho brát, omezte v jídelníčku živočišné tuky, bílé pečivo, cukr a sladkosti. Nadměrně slané dobroty nutí tělo zadržovat vodu. Omezte alkohol, především sladké likéry, vzdejte se nikotinu. Jezte hodně čerstvého ovoce, syrové i dušené zeleniny a saláty. Nezapomínejte na pitný režim, pijte neperlivou vodu, bylinkové čaje. V lékárně koupíte speciální směsi, které odbourávání celulitidy podporují.

2. Krémy

Pravidelné potírání se speciálními krémy přinese kýžené ovoce již za čtyři týdny. Aktivní látky napomáhají tukovým buňkám odbourávat tuk, zpevňují a vyhlazují kůži. Jemnými masážemi povzbudíte funkci lymfatického systému a docílíte prokrvení pokožky.

3.Cvičení a masáže

Dostatek pohybu prospívá nejen vzhledu kůže, ale také celému organismu. Snažte se co nejvíce chodit pěšky, vyhýbejte se výtahům. Kdykoli bude volná chvilka, zacvičte si výpady - ze stoje levou nohou rychle vykročte vpřed, poklesněte do kolen. Cvičte střídavě desetkrát každou nohou

http://mladazena.cz/assets/mlada-zena/dieta/celulitida450.gif
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nella Nella | Web | 25. července 2013 v 13:43 | Reagovat

0bávám se že se celulitidy nezbavím, i když mám váhu v normě a snažím se žít relativně zdravě. Je to z velké míry dědičná záležitost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama